Limonádový Joe tasil kolty v jižních Čechách

Je jich zhruba čtrnáct, plus minus. Proč zhruba, proč plus minus? Protože jejich počet neustále kolísá, přijíždějí přátelé a známí, nabírají se noví členové. Základ je však stále stejný. Tak přesně to je studentský divadelní soubor Bez dozoru z Prahy, který se vydal oblažit jižní Čechy svým amatérským ztvárněním hry Limonádový Joe. V pořadí už třetí hra souboru má premiéru až po prázdninách, do jižních Čech se divadelníci rozjeli dozkoušet a dopilovat pár drobných nedostatků, které se sem tam ještě vyskytují. Jejich obecenstvem a také přísnými kritiky byli zejména přátelé. Poprvé jsme se činili na táboře v Lažánkách u Blatné. Až na neuvěřitelný počet výpadků textu hlavního hrdiny to šlo. I když nás děti občas překvapily hláškami typu Joouši - teplouši, říká členka souboru a představitelka hlavní kladné role Zuzana.
Druhou štací byl hrad Rožmberk nad Vltavou, následovaly Kašperské Hory. Tam už byly naše výkony vcelku standardní, přísně hodnotí další divadelník, Déša. Největší bombou se však stala fraška na hradě Rabí. Improvizace a komické vložky přesáhly obvyklou míru. A když jeden z herců pronesl místo slov "alkoholu prostý zvrhlík" hlášku "alkoholu zvrhlý prostlík", už to nešlo zastavit, usmívá se Honza alias Limonádový Joe. Z tragické scény se stala obrovská komedie, při níž se herci doslova váleli smíchy na jevišti.
I přes některé komplikace hodnotí soubor své předpremiérové turné kladně, hra je dozkoušena a dopilována. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, tak zní pozvánka na některé pražské vystoupení.

Jan Jukl, Večerník Praha, 9.7.1998