Zdařilá veselka (ale bez svatebčanů)

Patří ke cti obce, že i další krok ke kulturnímu ozdravění se povedl. Jakkoli letáčky zvoucí k návštěvě studentského divadla Bez dozoru zdůrazňovaly ono slůvko studentské (čti mezi řádky: amatérské, velmi, velmi), myslím, že šlo o profesionálně zvládnutý kousek.
Ale popořádku: v pátek 28. února uvedl zmíněný divadelní soubor hru scénáristy Václava Henzla Svatba v Andrthaliiv sále nučického Lidového domu.
Hra o jednom dějství proložená hudebními forbínami Jany Chytilové (zpěv a kytara) a Lídy Sojkové (zpěv) stavěla na velmi vtipně gradujícím ději, na nonsensových hříčkách, (mobil + vytesávání klínového písma) a konečně (libo-li hlavně) na osvědčenosti pradávného sporu muže a ženy. Velmi nonkonformě pojatá scéna (maskáčová síť, výstupky) spolu se svérázným oblečením protagonistů (osobně bych vyzdvihla Chytrého Rozuma) daly svěžest a vtipnost celému dílku.
důraznila bych navíc ještě šťastnou ruku při volbě herců. Typologicky seděl Kainův obhájce, kterého hrál Adam Kautský, i Adam Jana Pokorného.
Svatba se nakonec vydařila, přípitek byl nahořklý (to když v sále při prvních slovech hry bylo 28 lidí), postupně zesládl.
Počet svatebčanů nakonec stoupl na 31 a lze jen věřit, že příště se lidé dají zlákat od televizní obrazovky k opravdu pěknému zážitku.

Dr. Alena Magulová, Nučický zpravodaj, 5.11.1997