Náš tým

My jsme ten správnej tým ...


V souvislosti s naším divadelním souborem nelze nevzpomenout na Rejžu, který nás opustil v březnu 2003. Našemu souboru vtiskl jeho současnou podobu a jeho rukopis se táhne jako nitka všemi divadelními hrami, které upravoval a režíroval.

Milan Dejmal Kocourek, kulturní divadelní buditel, byl činný v této branži snad od svého narození. Již ve svém mládí hrál v kabaretním souboru, organizoval a uváděl country večery, během působení v Pardubicích dokonce hostoval v kamenném divadle. Po návratu do Prahy hrál v počernickém souboru Právě začínáme a režírování našeho divadla se ujal krátce po jeho založení, v roce 1996. Dovedl nás již k sedmi úspěšným premiérám. Nikdy se nesnažil z nás udělat profesionály (ono by to ani nešlo) za což jsme mu vděční. Osmou i další premiéry budeme muset zvládnout už bez našeho Rejži. Snad má konečně své vysněné loutkové divadlo...                

Márty Rosička, Peter Hruška, Renata Rejžová Kocourková, Pablo Hecht, Tomík Tomášek, Blanz Křižovičová, Celda Drábek, Kájina Mrázová, Franta Havlík, Lůca Lacková, Ozzy Solti, Katkita Kratochvílová, Zuzka Kocourková, Julie Bejlková

 

Zuzka Kocourková: Zakladatel, prudič (oni si ale členové divadla nic jiného nezaslouží ..) a hlavní pilíř našeho souboru, který naučí hrát i Maďara. Stále si myslí, že má pravdu a sem tam ji i má. Svým hereckým výkonem ohromuje publikum a svou osudovou roli Julie pojala opravdu po svém…. Jednu malou si pořídila i domů.

Jan Celda Drábek: Díky své znalosti textu schopný improvizátor, patří k pilířům souboru a již šestnáctou sezónu předvádí na jevišti mnohdy i psí kousky. Nevyčerpatelná studnice vtipů a humoru, se kterým se nebojí vždy podělit…. A přidává si text!

Oszkar Solti: Gentleman, nenapravitelný snílek a rozený milovník, lingvista z Uher, který kroutí již sedmou sezónu a od své první role (Oskar) patří ke stálicím a oporám souboru. Jeho jevištní choreografie leckdy připomíná pryž….a je to Maďar.

Blanka Blanz Křižovičová: Zlatíčko souboru proslulé rolemi manželek a milenek. Mravnostní policie souboru, jenž krotí pubertální výjevy ostatních členů. Marně. Svou náturou je přímo předurčena pro role naivek i hysterek. Tréma z pocitu neznalosti textu je její druhé jméno. Nevidíte-li ji na scéně, vězte, že je v podřepu a šrotí se text :-)

Karolína Káji Mrázová: Neřízená střela, nikdy nevíte, s čím přijde, ať už na hlavě nebo v ní. Drží rekord v počtu uzavřených i rozvázaných sňatků, byla téměř u vzniku divadla a po několikaleté odmlce ji zjištění, že nemůže Bez dozoru žít, vrátilo zpět k nám :) furt na nás řve – nejen s kytarou v rukou a jako nápověda je naprosto nepostradatelná :-)

Martin Márty Rosička: Pivomil a znalec všech pivovarů. Chodící encyklopedie, která má v malíčku snad všechny kopce světa nad 200 mnm. Ať už jako daňový poradce nebo manželský designér se své role vždy chopí s vervou sobě vlastní. Nicméně i jako žárlivý manžel osloví nejen ženskou část publika .. !

Pavel Pablo Hecht: Velká huba-holý neštěstí :-) Částečně napravený pozděchodič i dozeměčumič. Nicméně velmi schopný grafik, bavič, zpěvák a hráč na kytaru, který narozdíl od jiných poslouchá připomínky ostatních a snaží se s nimi sžít. I jeho režijní poznámky mívají hlavu a patu .. a tak si ho necháváme :-) Občas sice sezonu vynechá, ale zatím si myslíme, že se vždy  rád vrátí ..

Kateřina Katkita Kratochvílová: Tichá voda břehy mele… Vzhledem nenápadná a slušná dívka ukrývá v sobě duši rozverné dračice – proto dokáže zahrát prakticky cokoli…dokonale ztvární koketu i mladičkou naivku, vzornou manželku i tajnou milenku! Naše vzorná matka i pařmenka v jedné osobě, zkrátka ideální posila našeho týmu!

Peter Hruška: Suchý humor je jeho bráška .. proto hraje nejčastěji role, u kterých o tento způsobu humoru není nouze. Ať už je to číšník, ředitel či sluha – vždy dokáže vejít přesně ve chvíli, kdy ho nikdo neočekává a nejen tím zajišťuje pravidelná překvápka a vtipné scénky. Také se spolehlivě a naprosto dobrovolně stará o naši "hladinku", vyžaduje-li to situace. Nikdo jiný ze souboru také nenosí i s flaškou cestovní panáky!

František Fanda Havlík: Benjamínek souboru, proslulý větou „Je mrtvý…“ Vždy pozitivní, optimistický a i ty největší hovadiny dokáže zahrát s kamennou tváří hráče pokeru. Služebně nejmladší člen, přesto překvapivě iniciativní a aktivní, vnáší do našeho souboru nové vtípky, ale i morálku, kterou už jsme ani nečekali…

Jan Tomík Tomášek: Vyhlasovaná mrtvola a nepravidelný člen, nikdy nevíme jestli dorazí – kolikrát ani 10 minut před představením…ale vždy pevně věříme, že opravdu přijde .. Čím déle je v souboru, tím méně má času a tudíž i textu.

Renata Rejžová Kocourková: Nepostradatelná součást našeho souboru, svačinářka, pomocný dramaturg, morální podpora a neotřesitelná opora všech. Adaptabilní maminka pro některé členy, pro jiné opravdová. Nicméně pro všechny je to naše Rejžová! Nikdo si bez ní fungování divadla nedovede představit!

Lůca Lacková: Výborná holka pro všechno (pánové, je vdaná!), která se spíše než hraní věnuje tomu, co divadlo zrovna potřebuje. Ať už to jsou rekvizity nebo pohlazení :-) Nezkazí žádný vtípek, už proto, že sama, byť nechtěně, je strůjcem nejedné veselé historky nebo vtipu ..

Jana Bene Sedláčková: I když s námi Janinka již několikátou sezonu nehraje, stále ji počítáme mezi aktivní členy. Je totiž nejlepší paní Grayová (z Kachny na pomerančích), jakou jsme kdy měli a v případě, že potřebujeme záskok za 5 minut 12, je schopná dojet z Potštejna a bez zkoušení předvést takový výkon, že by nejeden profík čuměl! Je prostě dobrá a stále naše!


V divadle Bez dozoru také působili:

Jan Galetka, Markéta Galetková, Petr JOsef Havel, Pavel Jašek, Adam Kautský, Miloš Skalický, Jan Špalek, Linda Kavalierová, Zuzka Kostohryzová, Jan Jukl, Jan Pokorný, Míša Fišerová, Zdeněk Müller, Jana Chytilová, Ondřej Sedláček, Jiří Černý, Katka Kocourková, Markéta Terechová, Petra Novotná, Pavel Tilšar, Honza Novák, Honza Veselý, Radovan Kautský, Líba Benešovská, Kamila Balcarová, Petr Hnyk, Petr Jelínek, Katka Račková, Lída Kotalíková, Luboš Kotalík, David Rešl, Zuzana Duffková, Gábina Janečková

 

 

Divadlo bez dozoru